Jaki grill będzie najlepszy?

Jaki grill będzie najlepszy?

Sezon na grillowanie trwa nawet pięć miesięcy, dlatego grill jest ważnym elementem miło spędzonych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów grillów, które różnią się budową i funkcjonalnością. Postaramy się doradzić jaki grill będzie najlepszym wyborem, aby czas na świeżym powietrzu był czasem udanym i smacznym.

Grill gazowy czy węglowy?

Jednym z kluczowych dylematów podczas wyboru grilla z pewnością jest rodzaj zasilania. Jak wiadomo tradycyjne grille węglowe doceniane są przede wszystkim za oryginalny smak przyrządzanych potraw. Są też bardzo praktyczne, ponieważ ich konstrukcja nie waży dużo, a w przygotowywaniu jedzenia bardzo przydatne są kółka jak i boczne półki. Z kolei grille gazowe cieszą się swoją popularnością ze względu na bark unoszącego się dymu dookoła. Z tego względu używane są one najczęściej w małych ogródkach, gdzie dym mógłby przeszkadzać sąsiadom. Kolejną zaletą grilla gazowego jest to, że bardzo szybko się on nagrzewa i nie trzeba długo czekać aż potrawy będą gotowe do zjedzenia.

Oferta Salonu DessiHome

Salon DessiHom posiada gazowe grille ogrodowe wyposażone w lodówkę, blaty robocze oraz liczne szafki co umożliwia przechowywanie niezbędnych akcesoriów. Dzięki temu miłośnicy grillowania mogą rozkoszować się nie tylko grillowaniem, ale także przygotowaniem posiłku na świeżym powietrzu.