Aranżacja łazienki: o czym pamiętać?

Aranżacja łazienki: o czym pamiętać?

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, które wymaga szczególnej uwagi podczas urządzania. Wielu osobom aranżacja łazienki sprawia niemałą trudność. Pojawia się w związku z tym pytanie o czym pamiętać, planując aranżację własnej łazienki?

Aranżacja łazienki uzależniona jest przede wszystkim od jej wielkości. Im większa powierzchnia, tym większe mamy możliwości. W małej łazience warto stawiać na jasne barwy, które sprawiają, że łazienka optycznie się powiększy. Świetnie sprawdza się biel, beże, delikatne kolory pastelowe. Obecnie w sprzedaży dostępny jest szeroki wybór płytek ceramicznych w tych kolorach, co sprawia, że każdy znajdzie takie, które idealnie wpiszą się w indywidualny gust. Nie brakuje również płytek ciemnych. Bez przeszkód można po nie sięgnąć wówczas, gdy urządzamy większą łazienkę.

Nie można zapominać również o oświetleniu, które także jest istotnym elementem każdej aranżacji. Właściwie zaplanowane oświetlenie również pomoże optycznie powiększyć bądź pomniejszyć łazienkę. Z jego pomocą można podkreślić te elementy, które warto wyeksponować, a także ukryć te, których nie chcemy pokazywać.