Jak przygotować meble ogrodowe na zimę?

Jak przygotować meble ogrodowe na zimę?

Gdy kupujemy meble do ogrodu, przeważnie nie zastanawiamy się nad tym, co będziemy robić z nimi po zakończeniu sezonu. Gdy jednak lato zmienia się w jesień, zaczynamy tego żałować. Nawet, jeśli stan mebli nie budzi naszych zastrzeżeń, obawiamy się, że na wiosnę się to zmieni. Jak do tego nie dopuścić?

Oczywiście, wiele zależy od tego, z jakiego materiału wykonane są meble ogrodowe, które posiadamy. Te wykonane choćby z aluminium są niekiedy nazywane całorocznymi, a ich producenci przekonują, że przetrwają nawet mroźną zimę na świeżym powietrzu. Osoby zawodowo zajmujące się aranżacją przestrzeni podkreślają jednak, że jeśli tylko istnieje taka możliwość, wszystkie meble ogrodowe powinny zimować w pomieszczeniu. Moment, w którym kończy się sezon, dobrze jest też wykorzystać na zabiegi konserwacyjne. Meblom drewnianym przyda się z pewnością olejowanie, a tym, które zostały wykonane z metalu – dodatkowe zabezpieczenie przed korozją. W każdym przypadku dobrze jest też pamiętać o naprawdę starannym wyczyszczeniu mebli z pozostałości ogrodowych zabrudzeń.

Meble ogrodowe z DessiHome

Planujecie zakup mebli do ogrodu? Sprawdźcie ofertę salonu DessiHome – meble ogrodowe Katowice. Najnowsze trendy mebli ogrodowych znajdziecie właśnie u Nas.